tani kredyt, najlepsza oferta
kredyty przez internet

Najlepsze Oferty Banków. Na tej stronie możesz zapoznać się ze szczegółowymi opisami produktów, a także skorzystać z produktu. Wystarczy wypełnić i wysłać internetowy wniosek. Następnie skontaktuje się z Tobą przedstawiciel banku, który odpowie na wszelkie pytania a także, dla osób zdecydowanych na skorzystanie z oferty, uruchomi procedurę bankową!


Informacje :: Ubezpieczenie nieruchomości w kredycie hipotecznym

Ubezpieczenie nieruchomości w kredycie hipotecznym


2008-11-07, dodano przez pitagoras

Ze wszystkich ubezpieczeń chyba najprostsze i niebudzące kontrowersji. W każdym banku jest obowiązkowe. Celem tego ubezpieczenia jest spłata kredytu przez ubezpieczyciela w wypadku np. pożaru lub innych zdarzeń losowych. Chyba każdy się zgodzi z taka tezą, że nie chciałby zostać z kredytem hipotecznym, gdyby mu się spaliło mieszkanie.


Banki wymagają, żeby ubezpieczenie nieruchomości było równe wysokości całkowitego zadłużenia. W przypadku, gdy wartość nieruchomości to 500 000 zł, a wysokość kredytu to 300 000 zł, to na tę druga kwotę musi opiewać ubezpieczenie.

 

Sytuacja może być trochę bardziej skomplikowana w przypadku budowy mieszkania przed dewelopera lub budowy domu systemem gospodarczym. Wtedy warto zwrócić uwagę czy ubezpieczenie nieruchomości, które będzie nam oferował bank ma być na przyszłą wartość nieruchomości czy na obecną. Wariant taki, że ubezpieczamy z góry przyszłą wartość nieruchomości jest nieuczciwy wobec klienta. Jeśli budowa domu jest rozpisana na 2 lata to ubezpieczając z góry wartość nieruchomości sporo nadpłacimy. Wtedy warto skorzystać z ubezpieczenia znalezionego na rynku.

 

Zaletą skorzystania z ubezpieczenia nieruchomości za pośrednictwem banku jest przed wszystkim wygoda. Standartowo ubezpieczenie jest zawierana na rok czasu. Nie mamy potrzeby pamiętania co rok o odnowieniu ubezpieczenia. Jeżeli chcesz skorzystać z ubezpieczenia innego niż bankowe co rok je musisz odnawiać, robić cesję na bank i następnie ten dokument dostarczyć do banku.

 

Podsumowując, jeśli liczysz się z każdą złotówką to porównaj cenę ubezpieczenia bankowego i rynkowego, a następnie skorzystaj z tańszego. Jeżeli cenisz bardziej czas i wygodę polecam rozwiązanie ubezpieczenia bankowego.